Tomasz Leszek

Urodził się w Warszawie i od urodzenia mieszka w Pruszkowie. Chodził do szkoły podstawowej w Piastowie, szkoły zawodowej na Promyka w Pruszkowie i technikum mechanicznego w Ursusie, gdzie pobierał nauki w zawodzie, który wykonuje do dziś.

Pruszków nie zawsze był jego miejscem zamieszkania. Przez kilka lat żył we Francji, gdzie pracował na budowie, wykonując zawód hydraulika. Wiele się nauczył i zdobył bezcenne doświadczenie, jednak czuł częstą potrzebę wracania do ojczyzny. W końcu tęsknota za domem i rodziną zwyciężyła.

W Pruszkowie założył warsztat samochodowy, który rozwijał tak długo i dynamicznie, aż mógł z dumą powiedzieć, że jest w stanie w nim zmieścić i naprawić samochód każdych gabarytów. Specjalizuje się w samochodach francuskich, jednak żadna marka i model nie są mu straszne. Jego pokrewną pasją są motocykle – od przeszło dwudziestu lat zasiada na jednośladzie.

Sześć lat temu założył rodzinę. Ma dwóch synów, których wychowanie stało się jego powołaniem i pasją: pragnie, by wyrośli na empatycznych, mądrych i zadowolonych z życia ludzi – przede wszystkim z tego prawdziwego, nie wirtualnego. Ze szczególną troską kontroluje ilość czasu, którą synowie spędzają przed komputerem czy telewizorem i kiedy tylko może, zachęca ich do wspólnych zabaw, czy też wypraw w góry. Ma nadzieję, że w przyszłości zdoła ich zarazić swoją pasją do dwóch lub czterech kółek, jednak bez względu na to, jaką drogę wybiorą, będzie ich wspierał najlepiej, jak umie.

Obecnie mieszka na granicy Pruszkowa z Piastowem w domu jednorodzinnym. O życiu w mieście mówi w samych superlatywach, jednak z biegiem czasu coraz bardziej tęskni za ciszą i spokojem Mazur, na których spędza czas wolny z rodziną. Właśnie tam chciałby w przyszłości zamieszkać.