Tomasz Czarnecki

Cześć, jestem Tomasz Czarnecki. Pochodzę z Brwinowa, gdzie mieszkam od urodzenia i prowadzę swoją firmę. Obecnie zajmuję się zawodowo toczeniem drewna na tokarce. Jak wiele takich historii zaczęło się od tego, że rzuciłem korpo…

W 2004r. rozpocząłem studia na kierunku wychowanie fizyczne, ale po 3 semestrach zdecydowałem się na wyjazd do UK w poszukiwaniu lepszego życia. Po 3,5 roku wróciłem jednak do domu i od tamtej pory pracowałem m.in. jako ogrodnik, ochroniarz, kierowca, magazynier, operator wózka widłowego, renowator antyków, a na końcu trafiłem do dużej firmy spedycyjnej.
Poszukiwania właściwego zajęcia trwały dłuższy czas, aż w końcu podjąłem decyzję o kupnie małej tokarki i zacząłem się uczyć…
Od tego momentu minęły już ponad 3 lata jak toczę w drewnie. Głównie wykonuję misy drewniane z litego drewna, różnych formatów, ale zdarzają się też specjalne zamówienia, jak miseczki o wymiarach 25 mm do domków dla lalek.
Dodatkowo wykonuję deski kuchenne oraz drewniane długopisy, a w przyszłości mam w planach robić drewniane pióra wieczne.
Jako mieszkańcowi Brwinowa, Pruszków nie jest mi obcy. Pochodzi z niego moja żona, a także wielu znajomych i przyjaciół.