Piotr Zalipski

Piotr Zalipski, 40 lat. Pochodzę z Białej Podlaskiej, mieszkałem też w Lublinie i na Śląsku (tańczyłem w ZPIT Śląsk), a od 18 lat mieszkam w we wsi pod Brwinowem. Pracuję w Otrębusach. Jestem kierownikiem artystycznym w Zespole Tańca Ludowego Pruszkowiacy. Moja żona i córka również są tancerkami.

Jestem solistą baletu w Mazowszu, zaś w Pruszkowiakach prowadzę zajęcia, robię choreografię, wymyślam, tworzę. Grałem w filmie “Zimna Wojna”, byłem partnerem Joanny Kulig i członkiem filmowego Mazurka. Tańczyłem także na woodstockowej scenie podczas koncertu Gooral & Mazowsze, projektu, którego pomysłodawcą był Jurek Owsiak.

Poza pracą lubię aktywnie spędzać czas, na przykład uprawiając sporty: snowboard, windsurfing i nurkowanie. Gdy muzyka ludowa cichnie, lubię słuchać rocka i punku. W przyszłości chciałbym nauczyć się programowania i zrobić doktorat.

Gdy sprowadziłem się w te okolice, Pruszków był najbliższą “metropolią”. Lubię to miasto, jednak ulubionego miejsca nie mam, ciągle odkrywam coś nowego.