Olga Kondradzka

Studiuję wychowanie fizyczne. Od dziecka jestem związana ze sportem. Mój ojciec prowadzi klub sportowy Sokół Warszawa.

Trenowałam wiele dyscyplin, z czego najdłużej sporty walki. Moja pasja wspinaczkowa zaczęła się od górskich wędrówek z mamą, która od dziecka jeździ w góry. Przekazała mi swoją cała wiedzę odnośnie topografii Tatr oraz zasad poruszania się po szlakach. Z czasem zaczęłam wspinać się sportowo. Razem z kolegą zaczynaliśmy od niskich ścianek boulderowych, na których można się wspinać bez asekuracji. Z czasem zaczełam wspinać się na wyższych ścianach oraz jeździć w skały w Polsce i za granicę.

Dużo też podróżuję. Objechałam autostopem prawie całą Europe oraz kawałek Azji. Z Pruszkowem jestem związana od czasu podjęcia pracy na ściance wspinaczkowej w CKiS. Polubiłam już to miasto (zwłaszcza Park Potulickich, którym chodzę do pracy oraz lokalne cukiernie, w których kupuje ciastka). Wraz z kolegą Konradem, z którym pracuje na Pruściance i który jest moim głównym partnerem wspinaczkowym, chcemy stworzyć centrum wspinaczkowe w Pruszkowie i rozpromować wspinaczkę wśród małych i dużych Pruszkowiaków. Na wiosnę chcemy ruszyć z sekcjami wspinaczkowymi dla dzieci i dorosłych oraz otworzyć pierwszy w Pruszkowie klub wspinaczkowy.

Obecnie wspinam się bardzo dużo na różnych ściankach i planuję zimowe wyjazdy w skały zagranicę. Cały czas podnoszę swój sportowy poziom i mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się odnieść jakieś sukcesy na zawodach we wspinaczce sportowej.