Mirosław Bolek

Mirosław Bolek

Mirosław Bolek. Serdecznie pozdrawiam wszystkich obserwatorów projektu pana Macieja. I ja postanowiłem coś w skrócie napisać.

Urodziłem się w tym mieście, w kamienicy, która do dziś stoi na ulicy B. Prusa przy dawnym „Zurcie”, 62 lata temu. Mając 4 lata, wprowadziłem się wraz z rodziną na Żbikow do domu przy ul. Słowackiego, który wybudowali rodzice. Dorastajac, widziałem postepujace zmiany: budowę wiaduktu, którego nie było, ale za to były dwa przejazdy kolejowe – jeden łączył ul. 3. Maja z Majową, zaś drugi był na wysokości obecnej bazy kontenerów. Mieliśmy 3 kina: Mechanicy, Oświata i Metro, a po tym ostatnim budynek do dziś stoi przy ul. Kraszewskiego i jest w nim sklep ogrodniczy. Pruszków, jak wiele innych miast w Polsce, nie był tak rozbudowany jak dziś. Nie było trasy Wojska Polskiego, a w miejscu, gdzie obecnie jest McDonald’s, był skład węgla, sklep meblowy i targowisko miejskie. Tam, gdzie jest Pałac Ślubów, było Pogotowie Ratunkowe; Urząd Stanu Cywilnego był na Kościuszki na przeciwko SDH, a posterunek milicji również był w Parku Potulickich, tam, gdzie obecnie jest Muzeum Ziemi Mazowieckiej.

Myślę, że na obecną chwilę wystarczy. Pragnę jeszcze raz pozdrowić rodowitych mieszkańców Pruszkowa, jak i tych, którzy tu się osiedlili.