Marcel Piątkowski

Marcel Piątkowski, 28 lat. Prezes Pruszkowskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Zwierząt, w które wkłada dużo miłości i serca do czworonogów. Sam jest posiadaczem czterech kotów: Tosi, Pepy, Kacpra i Władzi. Kiedyś ponoć był psiarzem, ale twierdzi, że zrobił się zbyt leniwy, więc padło na koty. Ukończył LO Tomasza Zana, z wykształcenia jest politologiem. W Pruszkowie mieszka od zawsze.

Zawodowo zajmuje się logistyką, jest handlowcem w branży TSL: pasjonuje go transport międzynarodowy i związane z tym zagadnienia. Swoją pracę ceni za nieustanną możliwość rozwoju i dynamikę – nigdy się nie nudzi, codziennie się czegoś uczy. Każdego dnia dzieje się coś, co może zyskać już nazajutrz miano anegdoty.

Pomimo angażującej pracy, Marcel ma tyle energii, że mógłby walczyć o monopol w dostawie prądu w całym powiecie. Dlatego jest także członkiem rady ds. Budżetu Obywatelskiego: brał udział w przygotowaniu tego procesu od zera w Pruszkowie, a do tej pory przeprowadzono z sukcesem 2 edycje, kolejna jest w trakcie realizacji.

Wolny czas – który, o dziwo, jeszcze ma – uwielbia spędzać ze swoją narzeczoną Martą i półtorarocznym synem Jasiem. Chętnie rozwiązuje zagadki i łamigłówki w escape roomach i bawi się w geocaching, czyli poszukiwanie skarbów, ukrytych w przeróżnych miejscach, pozostawionych tam przez innych uczestników zabawy z całego świata. Od dziecka jest też zapalonym graczem komputerowym – gra na PC i PS4.

Kocha Pruszków całym sercem i z wielką dumą obserwuje, jak prężnie rozwija się miasto. Nie wyobraża sobie życia w innym miejscu.