Jacek Grabowski

Nazywam się Jacek Marek Grabowski.
Urodziłem się w Pruszkowie. Pochodzę z rodziny, która od lat związana jest z naszym miastem. Mam wspaniałą żonę Amelię, z którą jesteśmy szczęśliwymi rodzicami 3 synów: 8 letniego Huberta oraz 5 letnich bliźniaków Jasia i Julka.
Jestem dyplomowanym trenerem tańca towarzyskiego i sędzią Światowej Federacji Tańca Artystycznego. Wraz z żoną prowadzimy Centrum Tańca i Ruchu „Dance Imperium”
Dzieciństwo.
Całe dzieciństwo spędziłem na Osiedlu Staszica i osiedlu B. Prusa. Na skraju osiedla przy jeszcze wtedy pustych polach parzniewskich działo się wiele fajnych rzeczy. Na teren przy bloku zawsze w lato przyjeżdżało wesołe miasteczko, całe osiedle się schodziło i bawiło. Pewnego razu na polach wylądował helikopter, który za opłatą zabierał dzieciaki na krótki lot wokół osiedla. Działała liga szóstek prowadzona przez Panią Jolę- nauczycielkę WF z SP nr 2 oraz Księdza Adama. W wakacje z kolegami jeździliśmy rowerami o 6 rano na basen na Ołówkach aby dostać darmowy bilet wstępu na popołudnie. Po basenie przejeżdżaliśmy na ul. Niecałą na pyszne zapiekanki z białej przyczepy kampingowej. Wieczorami pod laskiem na polach paliliśmy ogniska, jedliśmy ziemniaki z żaru i chodziliśmy na grandę owocową na pobliskie działki. Po sianokosach chodziliśmy poskakać na sianie, które zbierano z całych pól i magazynowano w okolicy obecnego ronda w Parzniewie. Zimą zawsze jakiś tata z naszego bloku zbierał całą ekipę i urządzał kulig wzdłuż ul. Działkowej. Aby pojeździć na sankach wszyscy chodziliśmy na obecny park żwirowisko gdzie na Osiedlu B. Prusa nie było jeszcze nic poza zniszczoną obecnie fabryką koło stacji benzynowej.
Były to cudowne czasy i jakieś inne niż te, w których teraz żyjemy.
Zawsze kierowała mną pasja do tańca i muzyki dlatego w drugiej klasie podstawówki zapisałem się na naukę tańca. Moim pierwszym trenerem był Pan Jarek Korycki, który nauczył mnie pierwszych kroków tanecznych. Po kilku latach treningów w Pruszkowie zdecydowałem się rozwijać swoją pasję w Warszawie. Trenowałem pod okiem trenerów z całego świata, zdobywając jednocześnie wysokie wyniki w krajowych i międzynarodowych turniejach tanecznych. Swoją karierę zawodniczą zakończyłem w wieku 19 lat. Już wtedy wiedziałem, że chcę uczyć tańca i przekazywać swoja wiedzę kursantom.
Jak pasja stała się pracą.
W wieku 20 lat zostałem najmłodszym trenerem tańca towarzyskiego w Polsce, zrzeszonym w Polskim Towarzystwie Tanecznym. Moja systematyczna praca zaowocowała szybkim rozwojem Klubu Tańca „Dance Imperium”, który z czasem przekształcił się w Centrum Tańca i Ruchu „Dance Imperium”. Od 2003 roku prowadzę zajęcia taneczne w przedszkolach i szkołach. Od kilku lat wraz z żoną rozwijamy Niepubliczną Placówkę Artystyczna „Dance Imperium”, która jako jedyna w powiecie jest członkiem kilku międzynarodowych federacji tanecznych. W naszej szkole prowadzimy zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych w wielu stylach tanecznych. Do Pruszkowa udało nam się sprowadzić doświadczonych trenerów, z którymi pracujemy nad stałym rozwojem zdolności i umiejętności naszych uczniów.
Aktualnie jesteśmy jednym z najmocniejszych ośrodków tanecznych na Mazowszu. Wśród naszych wychowanków są m.in. Vice Mistrzynie Świata i Europy, zdobywcy wielu laurów na turniejach krajowych i międzynarodowych, a także finaliści Mistrzostw Polski.
Nieprzerwanie od 2003 roku w Pruszkowie organizujemy Festiwal Tańca „Mazovia Open” , na który przyjeżdżają tancerze z całego kraju.
Całe moje życie zawodowe wypełnia taniec. Od wielu lat interesuję się amerykańską motoryzacją. Odrestaurowałem z pomocą kolegów Forda Bronco z 1980 roku i nie będzie to jedyny klasyk, który trafi w moje ręce.
Siłę do pracy i działania czerpię od żony Amelii i naszych synów. Uwielbiam spędzać każdą chwile razem z moją rodziną.