Eliza Klik

Jestem pruszkowianką od urodzenia. Pruszkow to moje miasto, znam tu każdy kamień, każdą ulicę. Tu chodziłam do przedszkola, do SP nr 6, do LO im. T. Kościuszki. Mam cudowną córkę i wspaniałego szesnastoletniego wnuka -pełnego pasji do tańca i sportu.

Kocham dzieci i całe moje życie związane jest z nimi. Jestem nauczycielem przedszkola od zawsze tj. od 1977r. Przedszkole to mój drugi dom. Ktoś kiedyś powiedział, że jeśli twoja praca jest twoją pasją, to tak jakbyś nigdy nie pracował – tak właśnie jest że mną. Moja praca to moja pasja. Najważniejsze dla mnie jest to aby „moje dzieci” były szczęśliwe, radosne, kreatywne. Żeby potrafiły odnaleźć swoje miejsce w życiu. Pragnę przekazać im jak najwięcej, dać im poczucie bezpieczeństwa, pozwolić rozwinąć swoje zainteresowania, wzmocnić samoocenę i pokazać jaki piękny jest świat.

Od zawsze kochałam teatr, dlatego też piszę scenariusze przedstawień i realizuję je z dziećmi. Od 10 lat jestem wspołorganizatorem i prowadzącą „Festiwalu przedszkolaków”.Co roku z pomocą władz miasta realizujemy nasz projekt pod innym hasłem. Dzieci ze wszystkich pruszkowskich przedszkoli przedstawiają krótki program muzyczno-taneczny zgodny z tematyką festiwalu. Ostatnie festiwale odbywały się w parku „Żwirowisko” i były jednym z punktów obchodów Dni Pruszkowa. Telewizja kablowa dokumentuje nasze występy artystyczne i zawsze mamy możliwość przypomnienia sobie tych fajnych chwil. Piszę również teksty piosenek wykorzystywanych później w przedstawieniach oraz scenariusze zajęć z dziećmi. Zawsze towarzyszy mi muzyka-nie wyobrażam sobie życia bez niej. Wychowałam już dwa pokolenia – moje dzieci przeprowadzają do mojego przedszkola już swoje dzieci. Kilkoro moich wychowanków ma już na swoim koncie spore osiągnięcia artystyczne.

Moje marzenia? Mieć jeszcze więcej pomysłów i realizować je z dziećmi, napisać wreszcie książkę że swoimi scenariuszami przedstawień, aby pozostawić po sobie ślad i dać inspirację młodym nauczycielom. Ale to wciąż w planach. A teraz póki sił mi starczy – następne przedstawienia, nowe wyzwania…