Bartek Węglewski

Nazywam się Bartek Węglewski, mam 23 lata, jestem studentem. Od urodzenia mieszkam w Pruszkowie. W mieście najbardziej podoba mi się kontrast pomiędzy tym co stare i zaniedbane, a tym co nowe i nowoczesne. Uważam, że ta różnorodność jest ciekawa, a wręcz inspirująca. Nie podoba mi się natomiast fakt, że prawie każda budowa czy remont się opóźnia. Pod względem komunikacyjnym nie jest to więc najprzyjaźniejsze miasto pod słońcem.

Kiedyś myślałem, że ludzie, którzy ubierają się stylowo i przywiązują dużą wagę do tego jak wyglądają, nie mają do siebie dystansu i na siłę chcą pokazać swoją wartość poprzez wygląd. Teraz wiem, że to mi brakowało dystansu i to ja chciałem na siłę pokazać, że go mam, poprzez niestaranny ubiór i nieprzejmowanie się wyglądem. Od kiedy to zrozumiałem, interesuję się modą, staram się, aby mój ubiór był przemyślany, nawet jeżeli zakładam zwykły t-shirt i dżinsy. Promuję stylowe ubieranie się wśród bliskich znajomych. O krok dalej poszedłem w kwestii perfum, pół roku temu założyłem na YouTube kanał o zapachach dla mężczyzn. Jest to paradoksalnie dość trudny temat. Prawie każdy mężczyzna ma jakieś perfumy, ale mało który wie, jak się z nimi obchodzić. Źle dobrany zapach może zaszkodzić w znacznie większym stopniu, niż źle dobrany zegarek czy krawat. Kanał „Bartek W.” ma na celu popularyzowanie męskich perfum jako codziennego dodatku do ubioru, oraz dostarczanie informacji osobom, szukającym odpowiedzi na podstawowe pytania związane z tematem. Jestem również założycielem Perfumowej Grupy na Facebooku, gdzie staram się stworzyć środowisko do rozmowy na wszelkie perfumowe tematy.

W wolnych chwilach (których ostatnio mi nie brakuje) czytam książki, oglądam filmy, zajmuję się innymi zainteresowaniami, takimi jak robienie zdjęć i obróbka grafiki komputerowej. Ostatnio rozpocząłem naukę gry na gitarze, o czym przypomina mi ból palców podczas pisania tego tekstu. Często po prostu myślę. Uważam, że mam w głowie świetny pomysł na książkowy bestseller, ale niekoniecznie umiem go przelać na papier. Jeśli opowiesz mi o swojej pasji, jesteś w stanie zainteresować mnie wszystkim, nieważne czy będzie to muzyka, komputery, historia, czy zwyczaje godowe żółwi wodnych.

Nie chcę was zanudzać, a więc pora kończyć. Trochę szkoda, bo przyjemnie mi się pisało ten tekst. Dziękuję wszystkim – to dla mnie zaszczyt, że mogę być częścią tego projektu. Pozdrawiam was bardzo serdecznie.