Adrian Tekliński

Adrian Tekliński

Nazywam się Adrian Tekliński, pochodzę z Brzegu w województwie opolskim. To czterdziestotysięczne miasto z pięknym zamkiem piastowskim. Od 3 lat mieszkam w pruszkowie.

Jestem kolarzem torowym, reprezentuję Polskę od 2006 roku. W 2017 roku zostałem Mistrzem Świata w dalekim Hongkongu. Kolarstwo to ciężki sport – większość czasu zajmują treningi, podróże i wyścigi. Moją pasją od zawsze jest muzyka, a od niedawna także samochody i motoryzacja.

Mieszkam w Pruszkowie razem ze swoją narzeczoną Martą, rodowitą pruszkowianką. Dla mnie najważniejsi są najbliżsi i sport, a to wszystko znalazłem w Pruszkowie za sprawą Marty i toru kolarskiego.

Z Pruszkowem najlepsze wspomnienia mam z mistrzostwami świata na których debiutowalem w elicie w 2009 roku. Pełne trybuny, świetny doping, wielkie przeżycie. Słyszeliście, że najważniejsza impreza tego sezonu znowu zagości w Pruszkowie? Przełom lutego i marca 2019: Mistrzostwa Świata na arenie Pruszkow.

Moje ubione miejsce to oczywiście tor kolarski i restauracja Corrado, gdzie wszystko się zaczęło i poznalem swoją przyszła żonę.

Pruszkow to miasto, które bardzo się rozwija na przestrzeni ostatnich lat i mam nadzieję, że będzie to trwało nadal.